Общество

Первая леди открыла клуб для ответственных пап

17 июня 2021
14:04
1123
Поделиться:

Первая леди Украины Елена Зеленская вместе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Швеции в Украине Тобиасом Тибергом и представителем ООН Хайме Надалем открыли клуб для ответственных пап «TATO-Hub Полтава» и запустили аудиогид в Музее Полтавской битвы на шведском языке.

Кроме того, сообщает Офис президента Украины, Первая леди посетила опорное заведение общего образования на Полтавщине, где состоялась презентация проекта «Реформы питания учащихся Полтавской области».

* * *

Клуб «TATO-Hub Полтава» створено в межах проекту «Трамплін до рівності», що імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Згідно з даними досліджень, які проводить UNFPA-Україна, маємо таку статистику:

  • 71% чоловіків погоджуються, що проводять мало часу з дітьми;
  • 65% чоловіків думають, що достатньо просто заробляти гроші, щоб бути хорошим татом;
  • 62% чоловіків визнають, що зазвичай дружина забезпечує щоденне піклування про дитину;
  • 78% говорять, що в їхніх родинах саме дружина перебуває вдома з дитиною, коли та хворіє;
  • 59% чоловіків знають, що батько має таке ж право брати батьківську відпустку, як і мати. Проте лише 3% чоловіків беруть відпустку для догляду за дитиною. Водночас кожна третя жінка хотіла б, щоб чоловік взяв декретну відпустку замість неї на певний період.

«Рівність прав для матері й батька щодо догляду за дитиною є одним з напрямків роботи, які Україна визначила для себе, приєднавшись минулого року до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» – партнерства рівних можливостей. І маю зазначити, ми впевнено рухаємося до поставлених цілей. Нещодавно почав діяти закон, який дає право чоловікам скористатися повноцінною декретною відпусткою протягом перших трьох років. А також право на оплачувану чотирнадцятиденну відпустку в перші три місяці після народження дитини», – заявила Олена Зеленська.

Метою створення «ТATO-Hub Полтава» є популяризація ідеї залученого та усвідомленого татівства серед жителів міста. «ТATO-Hub» – це клуб для татусів, де чоловіки можуть навчатися, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, тим самим покращуючи стосунки в родині.

«У 1970-х роках, коли Швеція вперше запровадила спільні батьківські відпустки, рідко можна було побачити, щоб батьки ними користались, оскільки перебування вдома з дітьми все ще вважалося жіночою роботою. Проте протягом кількох десятиліть шведські тати стали яскравими прикладами залучених батьків, і близько 90% шведських татів зараз беруть батьківські відпустки. Відкриваючи такі важливі для батьків місця, як «ТАТО-Hub», Полтава робить великі кроки задля змінення уявлення про роль батьків і надає їм цінні можливості для спілкування», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

Діяльність «ТATO-Hub» спрямована на організацію занять виключно для татусів з питань дитячої психології, побудови відносин «батьки-діти», з питань сексуальної освіти, подолання стресів, конструктивного вирішення конфліктів, підготовки до пологів і появи малюка, шкідливості гендерних стереотипів. Усі заходи проводитимуть висококваліфіковані досвідчені психологи на безоплатній основі за попереднім записом.

«Як учасник «Партнерства Біарріц» Україна ухвалила так званий закон про декрети для татів. Обидві ініціативи спрямовані на забезпечення рівних прав та можливостей матері та батька щодо декрету. Проте самих лише інституційних змін недостатньо, важливо, щоб зміни відбулись на рівні свідомості та поведінки громадян. Підтримуючи такі ініціативи, як «TATO-Hub», ми допомагаємо чоловікам зрозуміти важливість їхнього залучення до виховання та піклування про дітей», – наголосив Хайме Надаль, голова Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Дружина Президента України також відвідала опорний заклад загальної освіти Полтавської області Диканську ЗОШ I-III ступенів ім. М. В. Гоголя. На зустрічі були присутні заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська та представник головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Яніна Аранчій. Під час зустрічі відбулася презентація проекту «Реформи харчування учнів Полтавської області», на якій була розглянута система організації шкільного харчування в регіоні.

На прикладі Полтавщини було виявлено низку проблемних питань, які мають бути вирішені, а саме: невідповідність матеріально-технічного стану харчоблоків системі НАССР, неврегульованість на законодавчому рівні посади шеф-кухаря в закладі освіти, відсутність чітких правил співпраці з бізнесом, проблемні питання щодо закупівель продуктів та/або послуг харчування й наявність недобросовісної конкуренції тощо.

У 2020 році 62 заклади загальної середньої освіти скористалися можливістю державної субвенції та оновили обладнання для харчоблоків. На поточний рік у планах – оновлення 97 харчоблоків опорних та міських шкіл, де навчається 400 і більше учнів.

Також у Полтаві за участю Олени Зеленської та Посла Швеції в Україні відбулося відкриття аудіогіда Музеєм Полтавської битви шведською мовою.

Аудіогід було перекладено в межах проекту культурної дипломатії та за сприяння Посольства Швеції в Україні. Ця ініціатива зміцнює дружні стосунки між Україною й Швецією та розширює доступ шведських туристів до таких унікальних спільних історичних пам’яток, як Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

«Дуже радий бачити, як ініціатива першої леді перекласти аудіогід до Музею Полтавської битви шведською мовою не лише сприяє історичному та культурному зв’язку між нашими країнами, а й робить такі історичні пам'ятки в Україні більш доступними для відвідувачів зі Швеції», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Швеці в Україні Тобіас Тиберг.

Музей Полтавської битви – один з найбільш відвідуваних туристичних об’єктів Полтавщини і єдиний в Україні заповідник, який входить до міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. Також було представлено новий сучасний сайт Музею трьома мовами. Його розробила шведсько-українська IT-компанія Beetroot задля підтримки та розвитку історико-культурної спадщини Полтавщини.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00071001052856445 [2] => 0.0084350109100342 )