общество

Дорога на кістках. Євген Захаров

13 июля 2010
16:02
990
Поделиться:
У Харкові триває протистояння між міською владою, яка має намір будь-що побудувати автодорогу, що переріже міський парк імені Горького, і захисниками дерев, які протестують проти незаконної вирубки. В останні два тижні в цьому протистоянні виник ще один сюжет.
 
Відомо, що в парку знаходилося велике кладовище солдатів Вермахту, які загинули під час боїв за Харків у липні-серпні 1943 року (дивіться, наприклад, замітки свідка поховань).
 
У 1994-1995 роках була проведена ексгумація і перепоховання значної кількості останків загиблих, але не всіх. І ось тепер будівельники почали знаходити фрагменти скелетів на місці будівництва дороги.
 
Захисники дерев за перші два дні знахідок нарахували більше 50 фрагментів і наполягли на тому, щоб їх передали на експертизу.
 
Між Україною та Німеччиною діє міждержавна угода про догляд за місцями поховань. У цій ситуації було необхідно зупинити будівництво, провести ексгумацію та перепоховання останків.
 
 
Однак будівельники розповіли, що у них є усний наказ не звертати уваги на знайдені останки, а просто їх закопувати. Це підтвердив в інтерв'ю журналістці Ользі Калениченко бригадир будівельників Максим Дудоров. За його словами, "вирубали близько тисячі дерев, а не 503 як вказано в документах", але це законно.
 
"У забудовників дороги план виконання робіт до 23 серпня за всяку ціну. Нам потрібно її добудувати в будь-якому випадку, і ми її добудуємо, незважаючи на цих зелених, які заважають це робити - кидаються під пилку, під екскаватори, а мені треба будувати в будь-якому випадку - наказ", - розповідає Дудоров.
 
Так само, за словами бригадира, ніхто з "лісорубів" не звертає увагу на кістки, які там знайшли при знятті ґрунту. Каже, що там повно кісток - їх просто закопують і будують далі: "Мало що ми там знайшли, там багато чого і навіть труп знаходили, якщо з-за кожної знахідки зупиняти будівництво, то ми ніколи не закінчимо".
 
 
Очевидно, що дії будівельників незаконні. Про знайдений труп вони зобов'язані були повідомити міліцію, а останки - зберегти і передати фахівцям, а не закопувати.
 
З моральної ж точки зору ці дії - просто варварство і дикість, такі ж, як знищення вікових дерев у парку для будівництва дороги.
 
Євген Захаров
Теги: лесопарк

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

18 августа 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010871887207031 [2] => 0.049750089645386 )